Zieleniec – aktywnie na Dolnym Śląsku

Zieleniec to miejscowość głównie uznawana za atrakcję dla osób lubiących sporty zimowe, jednak jest tutaj kilka fajnych miejsc, które warto odwiedzić nie tylko zimą. Na początek warto zatroszczyć się o to, aby mieć nocleg. Wówczas bardzo przydatna będzie baza noclegowa Zieleńca, która jest przygotowana na to, aby zapewnić turystom dogodne miejsca do spania.

Jeżeli noclegi już są załatwione, to koniecznie trzeba wybrać się na zwiedzanie okolicy. Naprawdę można tutaj robić wiele interesujących rzeczy. Pierwszą lokalną atrakcją jest Disc golf. Co to tak naprawdę jest i czy rzeczywiście jest takie fajne, jak się o tym mówi? Disc golf – czy to golf? Na pewno ma coś z tym wspólnego, natomiast warto zauważyć, że zamiast piłki do golfa zawodnik posiada specjalny dysk, a zamiast dołka jest specjalny kosz – tutaj jest główna różnica, jeżeli chodzi o te sporty. Wygrać jest bardzo łatwo, jednak mimo tego, trzeba dać coś od siebie, a dodatkowo jest to zdrowa rywalizacja, a taką chyba każdy lubi. Wystarczy przejść wytyczoną trasę – uwaga wygrywa ten, kto przejdzie tą trasę, ale w czasie jej trwania wykona jak najmniejszą ilość rzutów dyskiem. Jeżeli chodzi o samą grę, to jest tutaj aż dziesięć dołków, a gra może potrwać od 60 nawet do 90 minut maksymalnie. Trasa jest dosyć długa, natomiast nie ma co się spieszyć, ponieważ najważniejsze jest, aby grę wykonać w jak najlepszym stylu. A skąd pomysł na taką atrakcję w Zieleńcu? Ta gra pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Gra to wspaniałe zajęcie dla osób w każdym wieku, nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – najważniejsze jest to czy umiesz się dobrze bawić i czy lubisz trochę się poruszać na świeżym powietrzu. Na pewno większość osób znajdzie coś fajnego w tym sporcie, ostatnimi czasy jest to jedna z głównych atrakcji, jeżeli chodzi o Zieleniec. Prawdziwi pasjonaci na disc golfie spędzają całe dnie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>