Wydarzenia cykliczne w Zwierzyńcu

Zastanawiasz się czy jeśli zarezerwujesz noclegi w miejscowości Zwierzyniec () to na pewno zawsze będzie się coś działo w tej miejscowości, bez względu na porę roku lub też miesiąc? Okazuje się, że co jakiś czas kalendarz imprez jest wypełniony po brzegi różnymi propozycjami. Zacznijmy od tego, że niektóre imprezy odbywają się cyklicznie, natomiast na inne możemy po prostu się załapać okazjonalnie. Warto jednak zadbać przede wszystkim o to, żeby jak najszybciej zamówić sobie nocleg, bo tutejsza baza noclegowa cieszy się rosnącą popularnością.

Cykliczne wydarzenia rozpoczynają się już w styczniu. Wspólne kolędowanie czy też konkursy na najpiękniejszą ozdobę choinkową, są w tym przypadku już niemalże wpisane w roztoczańską tradycję. W lutym, jeśli tylko pozwalają na to okoliczności, można skorzystać z karnawałowych zabaw. Jeśli jednak ten okres jest zdecydowanie krótszy, to imprezy tego typu są przeniesione na styczeń. Gdy już tylko zaczynamy odczuwać wiosnę w Zwierzyńcu, można nastawić się na kolejne tematyczne wydarzenia. Odbywa się kiermasz wielkanocnych ozdób czy też wiele konkursów związanych z tym świętem, majówka, a także wiele konkursów plastycznych dla dzieci. W maju również warto przyjechać do kościoła pw. św. Jana Nepomucena. Ponieważ w tym czasie odbywa się odpust, który wyróżnia się przede wszystkim tym, że procesja rusza na wodzie. W końcu mamy do czynienia z kościołem, który jest usadowiony na tak zwanej wyspie, czyli tak naprawdę na wodzie. W czerwcu można liczyć na ciekawe festyny związany ze światowym Dniem Dziecka. Można zatem mieć do czynienia z wieloma konkursami, zabawami, jak również koncertami dedykowanymi specjalnie dla najmłodszych. W tym miesiącu również, jak co roku, mamy do czynienia z Roztoczańskim Przeglądem Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Jeśli nam jest bardzo blisko do muzyki, możemy załapać się również na lekcje śpiewania. W lipcu będziemy mieli do czynienia z jednymi z najważniejszych wydarzeń w Zwierzyńcu. W tym czasie odbywa się między innymi Przegląd Zespołów Rockowych Rockowisko, jak i słynny na całą Polskę Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych, który jest połączony wraz z Roztoczańskim Jarmarkiem. Zatem mamy szansę na spróbowanie wielu regionalnych smakołyków. W kolejnych miesiącach również dzieje się wiele ciekawych rzeczy.


One thought on “Wydarzenia cykliczne w Zwierzyńcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>