Urlop bez barier dla niepełnosprawnych – Pogorzelica

Okres urlopowy jest zazwyczaj przez nas długo wyczekiwany. Marnotrawstwem zatem byłoby pozostanie w domu lub spędzenie go w nieciekawych okolicznościach. Sami decydujemy o tym, gdzie się znajdziemy zatem postarajmy się, aby wszystkie aspekty były dla nas zadowalające. Problem pojawia się dla osób niepełnosprawnych, które mają ogromne trudności, żeby znaleźć kurort, który zapewni im swobodę poruszania się. Tu powstaje więc pytanie na co zwracać uwagę? Otóż oczywistym jest, że pensjonaty, które muszą być wyposażone w podjazdy, windy i barierki to podstawa, bez której sobie nie poradzimy. Warto też zapoznać się w tej samej kwestii z zapleczem gastronomicznym. Kolejnym punktem są atrakcje, z których zazwyczaj nie możemy korzystać jako osoby poruszające się na wózkach. Są jednak na mapie Polski miejsca, które starają się zapewnić możliwość rozrywki wszystkim turystom.

Pogorzelica to niewielka osada nadmorska, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, na Pojezierzu Szczecińskim. Jej niewątpliwym walorem jest urokliwa, małomiasteczkowa atmosfera oraz bezpośredni dostęp do morza, który zazwyczaj determinuje nasz wyjazd. Nie możemy jednak zapominać, że cała wieś zasługuje na uznanie, a to za sprawą tętniącego w niej życia, które powoduje, że i my możemy się świetnie tu bawić. Warto zaznaczyć, że taka rozrywka jak ciuchcia retro, Bajkowa Chata, liczne muzea i zabytki, a także wiele innych, przystosowane są dla niepełnosprawnych. To właśnie dla nich przygotowane są też podjazdy na plaże, co niewątpliwie jest wielkim atutem. Zaznaczmy też, że po całej miejscowości, możemy poruszać się meleksami, co bardzo ułatwia sprawę.

Baza noclegowa Pogorzelicy, jest dobrze rozwinięta i zapewnia pomoc w każdej sytuacji, zaś noclegi należą do niedrogich i sprzyjających naszemu relaksowi (meteor-turystyka.pl – noclegi Pogorzelica). Zwróćmy też uwagę, że spokojnie można tu wypocząć, gdyż nie odczujemy nadmiaru turystów czy szczególnie hałaśliwych grup. Powoduje to, że możemy cieszyć się zaplanowanym wyjazdem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>