Plaża w Niechorzu punktem orientacyjnym miasta

Niechorze to bardzo wyjątkowa miejscowość na turystycznej mapie Polski. Warto zajrzeć w te okolice szczególnie w czasie wakacji, kiedy to warunki atmosferyczne sprzyjają wypoczynkowi w nadmorskich miejscowościach. To miejsce, które jest położone nad samym Morzem Bałtyckim, w gminie Rewal. Nic więc dziwnego, że znajduje się tutaj świetnie rozwinięta baza noclegowa. Każdy turysta, przybywający do tej miejscowości znajdzie nocleg na zadowalającym go poziomie. Zlokalizowane są tutaj zarówno eleganckie pensjonaty czy kemping, a także mnóstwo kwater prywatnych – mamy więc dużą dowolność, jeśli chodzi o wybór noclegu. Niechorze to osada, która jest bardzo fascynująca dla gości ze względu na bazę gastronomiczną.

Niewątpliwie wisienką na torcie tych okolic jest urokliwa plaża. Znajduje się tu kąpielisko, świetne do spędzania czasu podczas wakacji. Kąpielisko jest nie tylko dobrze przygotowane, ale także jest zlokalizowane w bardzo szczególnym otoczeniu. Możemy stąd podziwiać piękno Bałtyku, ale także stromy klif i znajdującą się na nim latarnię morską, która jest kolejnym miejscem, do którego koniecznie powinniśmy zajrzeć będąc w Niechorzu. Jest to obiekt o wieloletniej tradycji. Uważana za jedną z najpiękniejszych latarni morskich nad polskim Bałtykiem, stanowi nie lada punkt do odwiedzin. Warto zauważyć, że w pobliżu znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich, który stanowi ciekawe porównanie pozostałych obiektów tego rodzaju.

W Niechorzu znajdziemy także inne miejsca, do których koniecznie powinniśmy zajrzeć. Godna polecenia jest przede wszystkim miejscowa Motylarnia, czyli miejsce, w którym żyje mnóstwo różnobarwnych motyli z całego świata. Co roku, w sezonie wakacyjnym odbywa się wiele imprez, szczególnie jeśli chodzi o tematykę letnich koncertów gwiazd. Nic więc dziwnego, że z roku na rok ta niewielka nadmorska miejscowość staje się coraz bardziej popularna.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>