Nieodkryta górska miejscwość – Jurgów

Mapa Polski owocuje wieloma perełkami, które wyróżniają się na tle innych różnymi elementami. Do najbardziej charakterystycznych należą wartości historyczne, walory lokalizacyjne, a nawet atuty związane z ofertą turystyczną. Znaleźć takie miejscowości trudno nie jest, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pożądane cechy miasta i gotowe. Sprawa się jednak komplikuje, gdy mamy nadzieję na spokojny wypoczynek w kameralnym miejscu. Wówczas bowiem przychodzi nam zmierzyć się z wyzwaniem znalezienia mało znanego kierunku, który zapewni nam intymność podczas pobytu. Tutaj najlepiej jest się kierować doświadczeniem innych podróżników, którzy obiektywnie ocenią kurorty. Nie bójmy się zatem poszukać informacji na ten temat, na licznych dzisiaj forach internetowych, które jak wiemy przecież są prawdziwą skarbnica wiedzy.

Jurgów, to mała wieś, mająca poniżej tysiąca stałych mieszkańców, położona w województwie małopolskim, w gminie Bukowina Tatrzańska. Setki, jak nie tysiące turystów, każdego roku odwiedzają to miejsce, które wyróżnia się na tle innych, zapewniając właśnie atmosferę spokoju. To bardzo istotna cecha dla niektórych urlopowiczów i wcale nie tak łatwa do odnalezienia. To przede wszystkim góry, a więc i stoki narciarskie, które zimą mogą nam zapewnić wiele frajdy, zaś latem posłużą do wędrówek i zdobywania szczytów. Ważne jest jednak aby samemu nie wybierać się na takie wyprawy, gdyż może się to okazać dla nas bardzo niebezpieczne. Miejscowość ta posiada też wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć. To przede wszystkim szałasy pasterskie na polanie Podokólne, które podtrzymują tradycję wypasania zwierząt. W okolicy znajdują się również termy, które z pewnością powinniśmy odwiedzić, fundując sobie w ten sposób prawdziwe morze szaleństwa. Szczególnie najmłodszym przypadnie do gustu taki sposób spędzenia czasu.

Oferta noclegowa w miejscowości należy do dobrze rozwiniętych, a więc dla każdego turysty znajdzie się odpowiedni pokój. Za nocleg zapłacić należy około 40 złotych, a więc nie jest to duża kwota. Warto zwrócić uwagę na to, czy przy rezerwacji pokoju [], pakiety gastronomiczne są oferowane po promocyjnej cenie – zwłaszcza jeśli dokonujemy tego po za sezonem.  Warte podkreślenia są także obiekty gastronomiczne w tym miejscu, które zachwyca każdego przyjezdnego, lokalnymi, góralskimi przysmakami. Pamiętajmy, że wybierając się w górskie rejony koniecznie trzeba się do wyjazdu przygotować, zabrać ze sobą niezbędny sprzęt i ubrania, ale także rozsądek, bez którego może być nam ciężko.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>