Muzea w Gdańsku

Gdańsk jest miastem, które można zwiedzać przez wiele dni, a i tak na samym końcu poczuć spory niedostatek. Dlatego tak wiele osób chętnie do niego wraca, i za każdym razem czuje spory niedosyt, że wszystkiego nie udało się zobaczyć. Nie ma w takim razie na co czekać, tylko jak najszybciej rezerwować noclegi w Gdańsku i zacząć odkrywać to miasto.

Baza noclegowa () na szczęście jest bardzo rozwinięta, dzięki czemu z powodzeniem, możemy tutaj zorganizować sobie naprawdę bardzo wygodny pobyt i skupić się wyłącznie na odpoczynku i zwiedzaniu. Opiszemy Wam teraz zwięźle, które miejsca w Gdańsku naszym zdaniem warto zobaczyć i gdzie faktycznie możemy zwiedzić coś ciekawego. Zacznijmy od tego, że tutaj w Gdańsku muzeów nie brakuje, można nawet  podzielić je według pewnej tematyki, którą sobą reprezentują. W taki oto sposób do muzeów, w których możemy dowiedzieć się naprawdę dużo na temat historii miasta, zalicza się między innymi Ratusz Głównego Miasta, w którym to znajduje się bardzo często odwiedzane przez turystów muzeum. Na Dworze Artusa także znajdziemy wiele interesujących wskazówek na temat, jak kiedyś wyglądało życie w Gdańsku (https://pl.wikipedia.org/wiki/Gdańsk). Ciekawym miejscem na pewno jest Muzeum Bursztynu. Jego lokalizacja również zalicza się do bardzo interesujących, ponieważ obiekt znajduje się w wieży więziennej, która z kolei usytuowana jest przy Drodze Królewskiej.

Co takiego możemy zobaczyć w Muzeum Bursztynu? Przede wszystkim znajdują się tutaj wszelkiego rodzaju wyroby z tego surowca. Wśród nich są przepiękne miniatury, jak również bardzo ciekawa biżuteria. Jednak najwięcej emocji na pewno wzbudza jaszczurka zatopiona w bursztynie. Eksponat ten pochodzi sprzed 40 milionów lat i do dzisiaj można oglądać ją w pełnej okazałości. Innym magicznym miejscem w Gdańsku na pewno będzie Muzeum Zegarów Wieżowych. Znajduje się ono przy ulicy Wielkie Młyny 10. Tam możemy przekonać się o tym, jak wyglądały zegary pochodzące chociażby z XV wieku. Niektórym osobom wydaje się, że w tamtych czasach ludzie nie mieli w ogóle poczucia żadnego czasu. Oczywiście jest to jak najbardziej błędne myślenie, niektóre zegary sprzed lat są wyjątkowo piękne i misternie zdobione. Miejsc do zwiedzania w Gdańsku jest znacznie więcej. My opisaliśmy wam miejsca, które nas zachwyciły podczas ostatniego pobytu w Gdańsku, może się tym zainspirujecie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>