Malbork dla najmłodszych

Malbork jest niewątpliwie przepięknym i historycznie bogatym miastem, którego historia sięga tak daleko, jak pamięć nie sięga. Pierwsza osada, która otrzymała prawa miejskie powstała na tych terenach już w trzynastym wieku, jednak dużo wcześniej zamieszkiwali ją osadnicy. Nic zatem dziwnego, iż do dziś na terenie całego miasta i w tutejszym Muzeum Zamkowym odnajdujemy niezliczone relikty i eksponaty dawnych czasów. Zwiedzanie i poznawanie historii jest cudowne, co jednak zrobić, aby było ono interesujące dla całej rodziny i aby nie znudziło nawet najmłodszych wycieczkowiczów?

Malbork dysponuje wieloma atrakcjami turystycznymi dla dzieci, które urozmaicą im tę historyczną podróż po mieście. Z pewnością nie lada atrakcją dla najmłodszych zwiedzających będzie funkcjonujący na terenie Malborka Dino Park. Jest to pierwszy na całym Pomorzu park ruchomych figur imitujących zwierzęcych praprzodków. Na terenie parku funkcjonuje również Muzeum Skamieniałości oraz plac zabaw. Rozrywce mogą się tutaj zatem oddać zarówno najmłodsze dzieci, te starsze oraz dorośli. Z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Kolejną atrakcją, która z pewnością dostarczy niezapomnianych doznań zarówno dorosłym, jak i dzieciom jest Jump Park. Jest to fantastycznie zorganizowany na świeżym powietrzu park linowy, który może się okazać wspaniałą zabawą, jak i doskonałą formą aktywnego spędzenia czasu. W parku znajduje się pięć tras o różnym stopniu trudności. Tworzą one łącznie trasę o długości ponad kilometra. W Malborku niedawno otworzono również Wioskę Ceramiczną, która stanowi z pewnością sporą atrakcję turystyczną zwłaszcza dla dzieci. Na jej terenie można poznać tajniki produkcji naczyń i innych wytworów ceramicznych oraz podjąć próbę własnoręcznego ich wykonania. Dla dzieci dostępne w wiosce atrakcje i możliwość własnoręcznego wykonania różnych przedmiotów będzie z pewnością doskonałą formą nauki poprzez zabawę.

Wśród hoteli i pokoi Malborka również znajdą się miejsca doskonałe dla rodzin z dziećmi, a wielopokojowe apartamenty, zapewnią doskonały wypoczynek dorosłym oraz najmłodszym. Malbork bowiem dysponuje bardzo bogatą ofertą kwater, wśród których znajdziemy zarówno luksusowe hotele, jak i pensjonaty różnej klasy, motele oraz wiele rozmaitych kwater prywatnych rozmieszczonych na terenie całego miasta.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>