Karwia – doskonała baza wypadowa

Piękna, najszersza w Polsce plaża, Nadmorski Park Krajobrazowy i wiele atrakcji w okolicy. To wszystko czeka w malowniczej miejscowości Karwia, która może być doskonałą bazą wypadową do pobliskich nadmorskich miast bez względu na to, czy wybierzesz się tutaj latem, czy zimą. Baza noclegowa (Karwia / www) to przytulne pokoje, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i noclegi zlokalizowane w zabytkowych pałacykach. Na ceniących sobie spokój i kontakt z przyrodą czekają natomiast gospodarstwa agroturystyczne, gdzie turyści mają także możliwość posmakowania regionalnych dań.

Latem Karwia zachwyca piękną plażą, na której w okresie wakacji odbywa się wiele imprez muzycznych. Organizowane są także gry zespołowe takie jak siatkówka plażowa, czy budowa zamków z piasku. Każdy kto chce odpocząć aktywnie może natomiast skorzystać z pieszych szlaków, które prowadzą do pobliskich miejscowości. Możesz także wybrać trasę do Nordic Walking, która w zależności od przygotowania fizycznego może być sposobem na pokonywanie własnych rekordów odległości. Jeśli nie lubisz wylegiwać się na plaży możesz odwiedzić pobliski Zamek w Krokowej, gdzie dla turystów dostępny jest taras widokowy.

Brzegiem morza z łatwością dojdziesz także do Żarnowca, gdzie niegdyś budowano elektrownię atomową. Znajdują się tam jej pozostałości, które obecnie są atrakcją turystyczną. Będąc w Karwi warto też odwiedzić Rozewie, gdzie w budynku latarni morskiej mieści się Muzeum Latarnictwa. To dobry sposób na wycieczkę z dziećmi, które mogą tam poznać historię budowli i zapoznać się z wieloma ciekawostkami na temat Bałtyku. W odległości 50 kilometrów położony jest Hel, zwany początkiem Polski. Oprócz znanego Fokarium, gdzie spotkasz foki szare, możesz także odwiedzić kilka bunkrów, które kryją w sobie wiele tajemnic. Nie bez powodu jeden z tamtejszych schronów nosi nazwę – Bunkier Morskich Tajemnic. Możesz tam zobaczyć między innymi makietę podwodnego portu, czy samodzielnie złożyć miniaturowy model kutra.

Będąc w tej malowniczo położonej miejscowości warto również odwiedzić Muzeum Kolei Helskich i Kolej Wąskotorową. Jak widać, mieszkając w Karwi każdego dnia możesz organizować wycieczki, które pozwolą Ci zapoznać się z ciekawą okolicą. Dzięki temu urlop niezależnie od pory roku będzie pełen atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>