Iwonicz-Zdrój czyli piękne uzdrowisko

Iwonicz-Zdrój jest starym, pięknym uzdrowiskiem w południowo-wschodniej części Polski. Leży 18 km od Krosna, położony jest wśród niewysokich gór, osłonięty lasem. Jest największym uzdrowiskiem Podkarpacia, jednym wśród najstarszych w kraju. Słynie z wód mineralnych, które pomagają w leczeniu chorób narządów ruchu, reumatycznych, układu trawienia oraz oddechowego. Uzdrowisko znane jest od XVI wieku. Śliczna, stara zabudowa, nowoczesne sanatoria, sieć szlaków pieszych oraz rowerowych, usytuowanie z dala od dużych ośrodków miejskich, cudowna nieskażona przyroda pomagają w odpoczywaniu i relaksowaniu się. Dlatego do Iwonicza-Zdroju przybywają osoby potrzebujące ciszy, spokoju oraz kontaktu z przyrodą.

Na iwonickim deptaku odbywają się festiwale, festyny, zawody sportowe, a od czasu do czasu występy gwiazd estrady. W kinie wyświetlany jest światowy repertuar, a w kawiarniach oraz restauracjach gra muzyka do tańca. Iwonicz-Zdrój, a także wieś Iwonicz mają do zaoferowania swoim gościom wiele możliwości spędzenia wolnego czasu: wycieczki piesze oraz rowerowe, basen, przejażdżki konne, ogniska, a w okresie zimowym istnieje możliwość skorzystania z wyciągu narciarskiego, szlaków narciarskich czy kuligów. Przez Iwonicz-Zdrój biegnie Główny Szlak Beskidzki – szlak czerwony, którym da się dojść, podążając na zachód na górę Cergową, do Dukli oraz do Pustelni św. Jana. Idąc na wschód dochodzi się do Rymanowa-Zdroju oraz dalej w kierunku Bieszczad. Z Iwonicza-Zdroju poprowadzone są także oznakowane ścieżki spacerowe. Wszystkie rozpoczynają się przy Centrum Informacji Turystycznej obok przystanku PKS, a prowadzą do najciekawszych widokowo oraz historycznie miejsc. Ścieżki są tak zaplanowane, a także oznakowane, żeby turysta mógł wrócić do Iwonicza-Zdroju pieszo, bądź komunikacją publiczną.

Iwonicz-Zdrój ma bogatą bazę noclegową. Przyjeżdżając tutaj, można zatrzymać się w jednym z wielu hoteli, hosteli, pensjonatów czy tez wynająć kwaterę prywatną. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu miejsce do spania, które z pewnością spełni wszystkie jego oczekiwania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>