Dlaczego warto wybrać Chłopy na cel wakacyjnej podróży?

Chłopy to znana i lubiana wieś letniskowa, znajdująca się na nadbałtyckim Wybrzeżu Słowiańskim, w województwie zachodniopomorskim. Walory turystyczne tego miejsca sprawiły, że już w XIX wieku zostało uznane jako osada turystyczna. Dziś prężnie się rozwija zachowując przy tym oryginalny charakter i zabytkową architekturę. Baza noclegowa w Chłopach (meteor-turystyka.pl) pozwala na wygodny wypoczynek w urokliwym miejscu. Jej zaletą jest zlokalizowanie bardzo blisko strategicznych punktów, takich jak kąpielisko i główny deptak. Ośrodki wczasowe częściowo zorganizowane są w XIX wiecznych chałupach szachulcowych, których architektura zachwyca przyjezdnych.

Chłopy to osada, która posiada zaledwie 9 ulic. Na nich rozmieszczona jest cała oferta turystyczna. Podkreślić należy obecność wyśmienitych knajp, serwujących wyjątkowo smaczne potrawy, w oparciu o nadbałtycką dietę i świeże produkty. Większość z nich zlokalizowana jest przy ulicy Portowej, na której znajdziemy także wejście na lokalne kąpielisko. To ponad 100 metrów piaszczystej plaży, na której jednak nie spotkamy tłumów turystów. Tu możemy wygrzać się na słońcu i zaczerpnąć ożywczych kąpieli w morskiej bryzie.

Wśród ciekawostek Chłopów należy wymienić przebiegający tędy 16. południk, oznaczony wyraźnie dużym głazem z tablicą informacyjną. Warto też wybrać się na tutejszą przystań rybacką, która jest doskonałym nawiązaniem do XIII wieku. Wówczas znajdowała się tu rybacka osada o nazwie Borowo. Dziś na przystani możemy zakupić rybę prosto z kutra lub skorzystać z okazji wypłynięcia na połów.

Okolica Chłopów bogata jest w szlaki turystyczne, które zaprowadzą do sąsiednich kurortów. Droga do Mielenka to okazja do zaobserwowania ciekawej roślinności. Jedynym z wyjątkowych gatunków jest leszczyna turecka, zasadzona w czasie II wojny światowej. Kolejnym atrakcyjnym kierunkiem jest Mielno, w którym znajdziemy poniemieckie bunkry, znajdujące się zaledwie 500 metrów od jednej z tras. W trakcie spacerów po plaży do blisko położonych Gąsek, wystąpić może niezwykłe znalezisko w postaci bursztynu. Dla poszukiwaczy dostępna jest mapa skarbów, do kupienia w sklepie z pamiątkami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>