Dąbki – miejscowość uzdrowiskowa pełna atrakcji

Nieduża miejscowość położona w sąsiedztwie lubianego przez turystów Darłowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dąbki zyskują uznanie przede wszystkim ze względu na świetne położenie geograficzne – dzięki niemu można spędzać czas na kąpielach w morzu, wypoczynku na jeziorze Bukowo, czy na wycieczkach po licznych pieszych i rowerowych ścieżkach w okolicy.

Dąbki są położone na mierzei usytuowanej pomiędzy Morzem Bałtyckim, a jeziorem Bukowo. Ich największym atutem jest plaża, która jest bardzo czysta, a w sezonie wakacyjnym licznie oblegana przez turystów. Wiele osób przyjeżdża tu ze względu na korzystny mikroklimat miejscowości – nie bez powodu w 2007 roku została ona uzdrowiskiem, a na miejscu pojawiły się sanatoria, do których przyjeżdżają kuracjusze z całej Polski. Punktem, którego nie może przeoczyć żaden wczasowicz spędzający urlop w Dąbkach jest przystań nad jeziorem. Można tam podziwiać cumujące na miejscu żaglówki i jachty. Kto sam nie może pływać na takich łodziach powinien udać się na wycieczkę statkiem wycieczkowym. Amatorów wodnych sportów na pewno ucieszy fakt, że w Dąbkach działa szkółka windsurfingowa, w której można nauczyć się pływać na desce, a także spróbować swoich sił w równie wymagającym kitesurfingu. Turyści chcący się zrelaksować na wodach jeziora powinni wypożyczyć rowerek wodny lub wybrać się na ryby, gdyż w wodzie żyje blisko 20 gatunków ryb.

Wakacje zawsze są niezwykłym czasem – te nad morzem zwykle dostarczają niezapomnianych emocji. Dobrze jak najlepiej przygotować urlop i zawczasu zadbać o komfortową bazę noclegową. Dąbki i inne miejscowości nadmorskie w większości mogą poszczycić się dużą liczbą obiektów wypoczynkowych. W tej niewielkiej wsi noclegi można znaleźć zarówno w apartamentach i pensjonatach, jak i w niedrogich prywatnych kwaterach. Odpoczywając w Dąbkach nie sposób nie odwiedzić pobliskich miejscowości także bogatych w atrakcje, jadąc tam choćby na rowerze. Jazda na rowerze podczas wakacji sprawi dużo radości nawet osobom, które na co dzień się nim nie poruszają. W Dąbkach nie brakuje ścieżek rowerowych i wytyczonych tras, jednakże na początek warto pojechać do Darłówka. Na miejscu można podziwiać widok z ponad dwudziestometrowej latarni morskiej, fani dużych emocji mogą wybrać się do tamtejszego parku linowego – dostępne są trasy o różnym poziomie trudności, nie zapomniano także o najmłodszych wczasowiczach. Ci, którym morskie kąpiele nie wystarczą powinni wybrać się do Aqua Parku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>