Ciekawe miasta Polski – Lwówek Śląski

Lwówek Śląski to fascynujące miasto z bogatą historią w tle. Jest ono zlokalizowane w województwie dolnośląskim. Położone nad Bobrem i jego dopływami: Płóczką, Srebrną oraz Widnicą. Uważa się, że Lwówek Śląski jest jednym z najstarszych miast Dolnego Śląska. Znajdziemy tutaj wiele cennych zabytków oraz niesamowitą i piękną architekturę. Miasto położone na granicy Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego jest wyjątkowe. „Browar Lwówek” jest prawdopodobnie najstarszym obiektem tego typu w Polsce. Lwówek Śląski jest umiejscowiony na wysokości 205 do 299 m n.p.m. Malownicza okolica z pewnością jest zaletą tego miejsca. Niewątpliwie warto odwiedzić Lwówek Śląski. Bogata historia, cenne zabytki, niesamowity klimat i piękna przyroda. Bez wątpienia jest to jedno z ciekawszych miast Polski. Znajduje się tu Kaplica św. Krzyża, która została wybudowana w 1496 roku. Wzniesiono ją na miejscu dawnej kaplicy cmentarnej pw. Św. Szczepana i Wawrzyńca. Kaplica reprezentuje styl późnogotycki. Posiada ciekawe sklepienie sieciowe z 1496 roku, o czym informuje data w zworniku. Co ciekawe, część wsporników ma kształt ludzkich głów. Świątynia jest pokryta czterospadowym dachem. Na szczycie mieści się barokowa sygnaturka z dzwonem. W środku możemy podziwiać klasycystyczny wystrój. Znajdziemy tutaj płytę nagrobną oraz dwa rokokowe epitafia. Zwróćmy także uwagę na drewniany ołtarz z obrazem Ukrzyżowania.

Kolejnym ważnym punktem na mapie zwiedzania Lwówka (wikipedia.org), jest Pałac Płakowice. Jest to niezwykle ciekawa rezydencja. Budowla mieści się w dolinie rzeki Bóbr i stanowi bardzo cenny obiekt rycerski. Pałac powstał w XVI wieku, jednak osada Płakowice istniała już w XII wieku. Stanowi jedną z największych i najpiękniejszych renesansowych siedzib rycerskich w Polsce. Rezydencja posiada dziedziniec i składa się z trzech trzykondygnacyjnych skrzydeł. Uwagę przyciągają z pewnością ozdobne krużganki. Zabytek jest bardzo dobrze zachowany. Pałac jest obecnie siedzibą Chrześcijańskiego Ośrodka Elim. Miejscowość może pochwalić się dobrze zorganizowaną bazą noclegową. W Lwówku Śląskim funkcjonują nie tylko hotele i pensjonaty, ale także ośrodki wypoczynkowe i kwatery prywatne. Baza noclegowa jest naprawdę szeroka, z pewnością każdy znajdzie odpowiednie miejsce noclegowe (meteor-turystyka.pl) dla siebie.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>