Atrakcje górskie w Polsce

Wyjazd w góry osobie niewtajemniczonej kojarzy się tylko z jednym: z długimi wędrówkami pod górkę na zawiłych szlakach. Oczywiście, w tym drzemie magia gór, jednak dla osób nie chcących, bądź po prostu nie lubiących długich wypraw, góry oferują dużo więcej atrakcji. Zabytki, sport, niekonwencjonalne spędzanie czasu – to wszystko i jeszcze więcej oferują polskie góry.

Scenic View of Waterfall during WinterBieszczadzka Kolej Leśna

Kolejka leśna z trasą Majdan-Balnica, oraz Majdan-Przysłupia (informacje na stronie Wikipedia). Jej budowę rozpoczęto w drugiej połowie XIX wieku, zakończono w latach 60. ubiegłego wieku. Trasa kolejki przebiega przez najpiękniejsze miejsca w Polsce. W trakcie półgodzinnego postoju przy słowackiej granicy, można zwiedzić pozostałości łemkowskiej osady, galerię rzeźby czy spróbować pstrąga w jednej z najlepszych smażalni.

Zamek Chojnik

Zamek w Karkonoszach z XIII wieku. Jego mieszkanką była między innymi Kunegunda, znana z góralskich legend. Warownia została opuszczona w XV wieku, dziś działa jako wielkie muzeum. Do dyspozycji zwiedzających są 2 pierścienie murów obwodowych, cylindryczna wieża, budynki mieszkalne i neogotyckie upiększenia. Miejsce wielu bitew, historycznych wydarzeń czy katastrof jest idealne zarówno dla fanów historii, jak i miłośników legend.

Świątynia Wang w Karkonoszach

Kościół z 1175 roku. Wielka drewniana świątynia, która została wzniesiona bez wbijania ani jednego gwoździa. Tego typu kościołów na świecie istnieje około tysiąca, z tego większość w Norwegii. Świątynia Wang to jedyny tego typu budynek w Polsce. Swego czasu Norwegowie starali się odzyskać zabytek, jednak bezskutecznie. Dzięki temu, po dziś dzień można się cieszyć z obecności tak niezwykłej budowli w Polsce. Oprócz majestatycznej budowli wrażenie robi też największy wodospad ulokowany na tym terenie (post na blogu Niebonie).

Sporty

Góry są idealnym miejscem do uprawiania bądź oglądania różnego rodzaju sportów. Tatry idealnie spełniają rolę torów dla skuterów śnieżnych, czy też tras kuligowych. Dla spragnionych wrażeń możliwe są skoki na bungee bądź przeloty samolotem. Ci, którzy wolą oglądać sportowców świetnie poczują się na terenie Wielkiej Krokwi, gdzie co roku odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Obiekt jest położony zaraz obok perfekcyjnie rozbudowanej bazy noclegowej.

Baza noclegowa

Jeśli baza noclegowa zostanie dobrana odpowiednio do predyspozycji (pomoc w bazie Meteor), wolny czas będzie można zaplanować w stu procentach. Szczególnie polecane jest zadbanie o obszar otaczający miejsce zakwaterowania. Jeśli ośrodek wypoczynkowy będzie posiadał odpowiedni ogród, długie zimowe wieczory zostaną uświetnione ogniskami, zabawami w śniegu czy obserwacją pięknego zimowego nieba.


4 thoughts on “Atrakcje górskie w Polsce

  1. Dla mnie góry są piękne o każdej porze roku, chociaż w zimie i w wakacje jest tam zatrzęsienie ludzi, a jesienią czy wczesną wiosną łatwiej dorwać dobry nocleg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>